Boeh

Vandaag hield ik een speech over een koe.

Je moet van vele markten thuis zijn in dit vak.

Gelukkig was eloquentia -over de meest mallotige onderwerpen – tijdens mijn middelbare schooltijd onderdeel van het klassentoernooi en was dit dus niet de eerste keer. 

 

Wij vierden vandaag de start van het nieuwe schooljaar met het onderwijzend personeel uit Oud-West tijdens een borrel.

In de Havelaar, met een licht educatief tintje vanwege de speurtocht door kinderboerderij de Zimmerhoeve en als thema de Boerderij. Hoofdprijs een groentepakket geoogst door onze eigen schooltuinjuf Anita en afkomstig van de van Blijdensteintuin.

Alle andere aanwezigen kregen een sleutelhanger met koe en de blijde boodschap “Een loeigoed schooljaar”

Daar is geen reclamebureau aan te pas gekomen, laat staan dat het concept eventueel gejat zou zijn.

Het aankleden en organiseren van onze openingsborrel wordt elk jaar weer met heel veel enthousiasme door onze afdeling onderwijs gedaan en ik geniet elke keer weer van de uitkomst en de bijeenkomst met leerkrachten, directies en onze afdeling. Naast gewoonweg gezellig, ook een teken dat je er samen voor wilt gaan.

Net na de vakantie dook het presentje op in mijn staf. Daar lag die koe opeens op tafel. Vanaf dat moment wilde er bijna geen zinnige gedachte over mijn openingsspeech meer opkomen……maar de koe ving haar haas en kreeg geen boeh tijdens de speech.


maureau